Adobe Firefly wygenerował miliard obrazów w 3 miesiące

Adobe Firefly to nowy generator obrazów zintegrowany z kilkoma programami od Adobe: Photoshop, Lightroom i Illustrator. Umożliwia on edycję i manipulację obrazami za pomocą prostych poleceń tekstowych. W ciągu zaledwie trzech i pół miesiąca od uruchomienia, użytkownicy wygenerowali już ponad miliard obrazów.

Jednym z najbardziej imponujących narzędzi w Adobe Firefly jest generative fill tool, które pozwala szybko i łatwo usunąć niechciane osoby lub obiekty z fotografii. Możliwości tego narzędzia sięgają znacznie dalej – umożliwia ono całkowitą zmianę wyglądu obrazu poprzez dodanie scenerii (takiej jak staw lub wodospad), rozszerzenie tła, zmianę wyrazu twarzy osoby, czy też zmianę oświetlenia i nieba. Choć narzędzie to nie zawsze działa perfekcyjnie, to błędy, które czasem popełnia, często prowadzą do zabawnych efektów.

Firefly obsługuje teraz ponad 100 różnych języków, co czyni go dostępnym dla twórców na całym świecie. Od momentu uruchomienia, ludzie wygenerowali ponad miliard obrazów na stronie Firefly i za pośrednictwem Photoshopa Beta. To sprawia, że jest to jedno z najbardziej udanych beta testów w historii Adobe.

Ely Greenfield, dyrektor technologiczny w Adobe’s Digital Media, wyraził swoje zadowolenie z sukcesu Adobe Firefly. W oświadczeniu powiedział: „Jesteśmy zdumieni, że tak dużo twórców używa Firefly”. 

Dzięki Adobe Firefly, proces tworzenia obrazów staje się bardziej kreatywny i efektywny. Nawet przy prostych zadaniach, narzędzie to jest już niezwykle potężne, a z czasem, gdy stanie się bardziej inteligentne, będzie w stanie lepiej radzić sobie z bardziej skomplikowanymi zadaniami.

Oto wybrane dwa przykłady użycia tego narzędzi na stronach, które wykonałem:

Zaciszejogiwroclaw.pl

Klientka poprosiła by pierwsze zdjęcie poniżej było poziome i by miejsce gdzie wykonywane są asany jogi wyglądały bardziej na salon w domu niż sala do ćwiczeń. Kilka komend i efekt widoczny na drugim zdjęciu co najmniej zadowalający 🙂

lesnabaza-sad.pl

Tworzenie zdjęć i strony dla przedszkola bywa trudne gdy jeden lub kilku rodziców nie wyrażą zgody na publiczny wizerunek dziecka. Co można w takiej sytuacji zrobić?

Fundacja ZWIERZ (strona, która dopiero powstaje)

Czasami klient ma bardzo mały zasób grafik, nie wspominając o plikach źródłowych. Obrazek, który miał pojawić się na jednej z podstron musiał być pozbawiony napisów. Plików źródłowych brak. Większość grafików poradziłaby sobie w takiej sytuacji ale na pewno zajęło by to mnóstwo czasu. W przypadku sztucznej inteligencji pozbycie się napisów za pomocą 1 komendy: DELETE zajęło 10 sekund.